Víte, že byla bublinková fólie Balteto původně zamýšlena jako dekorativní tapeta? To se však neujalo, ale lidé na ni nezanevřeli a využívají ji jako balicí a výplňový materiál. Přesto bychom ji mohli znovu oprášit jako malířskou či tapetářskou potřebu, tentokrát ovšem z trochu jiného zorného úhlu.
Odstraňování staré malby – když se seškrabuje stará malba, je z toho neuvěřitelný nepořádek. Kdo z vás to někdy zažil, potvrdí, že to mazlavé bláto je snad všude. Je nutné postarat se o to, aby ten odpad nikam nepadal, kam nechceme, takže se pak na podlahu a na různé předměty pokládají listy novin a časopisů nebo papírový karton, jenže to vše se nakonec rozmáčí a na podlaze vznikne hustá mazlavá kaše. Přítrž tomuto děsivému scénáři učiníte s bublinkovou fólií. Natáhnete ji na podlahu v metrových pruzích, které k sobě přilepíte lepicí páskou, a fólie je natolik pevná, že pak stačí pouze ji srolovat a vyhodit, nebo ji vynést na zahradu a tam nechat malbu vyschnout, vyklepat ji a fólii můžete znovu použít nebo ji pak uložit do kontejneru s tříděným odpadem.
Zakrývací fólie – pro malířské účely se prodává zakrývací tenká fólie, ta je ale tak tenká, že se ráda trhá a neplní dobře svůj účel. S bublinkovou fólií to půjde lépe, ta je dostatečně tuhá a navíc opatřena bublinkami, které spolehlivě ochrání některé křehčí předměty před hrubším zacházením. Tímto způsobem lze zakrýt svítidla, nábytek, koberce a další předměty, které v místnostech zůstávají. Vyplatí se tedy mít doma pro malířské účely bublinkovou fólii navinutou v roli. Fólie není drahá a je to natolik univerzální pomocník, že ji lze využít i jinak – pro balení věcí při stěhování, pro balení předmětů při odesílání poštou či jinou přepravní společností, pro kempování v přírodě či jako ochranu před deštěm vašeho dřevěného zahradního nábytku.